Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Π.Ε. και Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Φιλάθλων
Σωματείων Αντιπτέρισης (Ε.Ο.Φ.Σ.Α.)

Προκηρύσσει

τους Πανελλήνιους Αγώνες Α ν τ ι π τ έ ρ ι σ η ς μαθητών και μαθητριών Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων, σχολικού έτους 2023-2024.
Η διοργάνωση των ανωτέρω αγώνων ανατίθεται στην Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας σε συνεργασία με
την Ελληνική Ομοσπονδία Φιλάθλων Σωματείων Αντιπτέρισης (Ε.Ο.Φ.Σ.Α.) και θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους επίσημους κανονισμούς του αθλήματος την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 στο κλειστό
Γυμναστήριο Λιβαδειάς (οδός Αριστοφάνους και Ορχομενού – Λιβαδειά, 32131).

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Π.Ε. και Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Άρσης Βαρών
(Ε.Ο.Α.Β.):

Προκηρύσσει

τους Πανελλήνιους Αγώνες Άρσης Βαρών μαθητών και μαθητριών Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων (ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.) Ελλάδας, σχολικού έτους 2023-2024.
Η διοργάνωση των ανωτέρω αγώνων ανατίθεται στην Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας σε συνεργασία με
την Ελληνική Ομοσπονδία Άρσης Βαρών (Ε.Ο.Α.Β.) και θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους επίσημους κανονισμούς του αθλήματος από 19 έως 21 Απριλίου 2024, στις εγκαταστάσεις του Sports Camp στο
Λουτράκι Κορινθίας.

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Π.Ε. και Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) σε συνεργασία με την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας (Κ.Ο.Ε.)

Προκηρύσσει

τους Πανελλήνιους Αγώνες Κολύμβησης μαθητών και μαθητριών Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων (ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.), σχολικού έτους 2023-2024. Η διοργάνωση (α) της Α΄ φάσης των ανωτέρω αγώνων ανατίθεται στις Οργανωτικές Επιτροπές Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας, Δυτικής Θεσσαλονίκης, Ηρακλείου, Ιωαννίνων, Αχαΐας, Μεσσηνίας, Μαγνησίας, Λάρισας, Κοζάνης, Καβάλας, Έβρου και Χανίων (β) της Β΄ και Γ ΄φάσης στην Ο.Ε.Σ.Α.Δ. της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας (Κ.Ο.Ε.).

Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) Αχαΐας,

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Σ Ε Ι

την Β’ Φάση του 3ου Ομίλου των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού μαθητών και μαθητριών ΓΕ.Λ. - ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας και Κύπρου σχ. έτους 2023-2024, με έδρα τη
Πάτρα.

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Π.Ε. και Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) σε συνεργασία με την Ελληνική Ομονπονδία Τζούντο (E.O.T).

Προκηρύσσει

τους Πανελλήνιους Αγώνες Τζούντο μαθητών και μαθητριών Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων σχολικού έτους 2023-2024.
Η διοργάνωση των ανωτέρω αγώνων ανατίθεται στην Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Τζούντο (Ε.Ο.Τ.) και θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους επίσημους κανονισμούς του αθλήματος της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Τζούντο (I.J.F) την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 στο κλειστό Γυμναστήριο του Δήμου Ηρακλείου Αττικής «ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΧΑΡΑ ΚΑΡΥΑΜΗ» επί της οδού Ζεφύρου 21 και Θησέως στο Ηράκλειο Αττικής.

Οδηγίες

για τους Εκπαιδευτικούς